Leczniczy masaż Tuina

Chiński masaż Tuina jest niezwykle silną techniką równoważenia energetycznych przepływów w ciele oraz uruchamiania procesów oczyszczania. Wykazuje znakomite i szybkie rezultaty w ostrych stanach tj. gorączka, katar, kaszel. Natomiast to najważniejsze jego zadaniem nie jest jedynie usuwanie objawów a nie tylko eliminowanie przyczyn ich występowania. Masaż ten działając przyczynowo poprawia ogólną kondycje zdrowotną dzieci.

Tui Na jest szczególnie korzystną metodą wspomagania zdrowia dzieci, gdyż jest łagodna i nie wywołuje niepożądanych efektów ubocznych. Punkty nacisku są uruchamiane przy użyciu łagodnego nacisku, więc można manipulować ogólnym przepływem energii, podobnie jak w przypadku wykonywania akupunktury.

Warsztaty mają charakter praktyczno-teoretyczny, przeprowadzane są w kameralnych grupach. Uczestnicy zostaną zapoznani z podstawami teoretycznymi oraz praktycznymi technikami, które będą mogli wykorzystać w dolegliwościach dziecięcych.

Moją misją jest wsparcie dla rodzin i nauka prostych elementów, które można stosować w stanach ostrych jak również codziennej profilaktyce.

Podczas warsztatów zapoznam Państwa z następującymi elementami:

  • jak radzić sobie z podwyższoną temperaturą;
  • w jaki sposób skracać długość infekcji górnych dróg oddechowych, kaszli, katarów;
  • regulowanie dolegliwości trawiennych tj. ulewanie, brak apetytu, kolki, bóle brzucha, zaparcia, biegunki;
  • nadmierne pobudzenie;
  • alergie;
  • trudności z zasypianiem;
  • wspieranie ogólnej kondycji dziecka i poprawa odporności.

Dowody kliniczne popierają stosowanie pediatrycznego Tuina

W Centrum Rehabilitacji w Tajlandii przeprowadzono badanie przez Towarzystwo Czerwonego Krzyża w celu porównania skuteczności Tui Na z terapią integracji sensorycznej dzieci autystycznych. Sześćdziesiąt dzieci w wieku poniżej 10 lat stanowiło przedmiot badań, a osoby otrzymujące leczenie masażu pediatrycznego tuinawykazały znaczną poprawę lęku, nadaktywności i jakości snu.

Inne badanie przeprowadzone w szpitalu Ruijin w Szanghaju, Chiny badało zastosowanie pediatrycznej Tuiny w leczeniu nocnego płaczu lub strachu nocnego. W tym klinicznym wykonaniu terapia Tuina wykonywana przez Dr. Shanana niemowlętach została przeprowadzaona z 90-procentowym sukcesem. Tylko dwóch chorych na dwadzieścia lat nie poprawiło się w ciągu 10 dni, wszyscy inni mogli spokojnie spać przez całą noc. Lekarz konsultingowy, ZhengLan-feng, wyjaśnił, że pediatryczny Tuina potrafił zrównoważyć ciepło w meridianie oraz poprawić niedobór zimna w śledzionie, która miała stanowić przyczynę zaobserwowanego nocnego płaczu.

Wreszcie pediatryczny Tuina został uznany za obiecujący sposób leczenia biegunki. Zespół lekarzy Uniwersytetu Medycyny Tradycyjnej Chińskiej przeprowadził analizę przypadku i stwierdził, że technika masażu była skuteczna u 95,7% pacjentów.

Masaż Tuina jest powrzechną terapią w chińskich szpitalach i praktyka medyczna potwierdza, że ​​pediatryczna Tuina jest skuteczną terapią na różne dolegliwości.

Najbliższe terminy warsztatów: 

Tak po poprzednich edycjach wypowiadali się uczesnicy:

Kurs Tuiny to zestaw prostych, niezwykle skutecznych metod masażu dla dzieci. Rodzice w łatwy i przyjemny sposób mogą pomóc w powrocie do zdrowia swoich pociech. Techniki masażu ze względu na niezwykłą plastyczność układu nerwowego dziecka szybko równoważą zaburzenia równowagi ciała. Masażu bardzo szybko można się nauczyć. W trakcie kursu prowadząca pomaga w dobraniu zestawu idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb dziecka. Zdecydowanie polecam!

D. O., MSc (PT) Osteopata, Fizjoterapeuta Artur Bieroza

„Jestem bardzo zadowolona z kursu Tuiny, która jest zestawem naprawdę prostych do nauczenia i zaskakująco skutecznych technik.

Po warsztatach miałam kontakt z mamami, które przetestowały techniki na swoich dzieciach i byłam zaskoczona podobnie jak one, jak szybko techniki Tuiny poradziłyby sobie z uporczywym kaszlem u dziecka, a  nawet wpłynęły na zmianę zachowania- dziecko stało się spokojniejsze, mniej pobudzone i mniej marudne, a pierwsze efekty widać było już po jednej kilkunastominutowej sesji Tuiny.

Przed warsztatami byłam sceptyczna, ale teraz widzę, że to działa i każda mama może się tego nauczyć. Polecam!”

Karolina

„Kurs masażu Tuina bardzo przydatny dla osób, które chcą pomagać metodami naturalnymi. Pani Joasiu prowadzenie świetne. Konkretnie, rzeczowo i możliwość zadawania pytań, co bardzo ważne. Chętnie wezmę udział w kolejnym Pani warsztacie.

Proste techniki, ale pomocne. Już przetestowałam. Działa. „

Monika Tabaka

„Używam technik poznanych na warsztacie przy każdej infekcji moich dzieci i skracają się one maksymalnie do 2 dni. Jestem niezmiernie wdzięczna, że je poznałam i mogę stosować dla lepszego zdrowia moich dzieci”

p. Magdalena

„Już po dwóch dniach stosowania masażu Tuina i mojego wnuka skończył mu się katar, który nieustanie trwał od 2 miesięcy i co najważniejsze zaczął się uśmiechać.

Dziękuje”

p. Antonina

„Techniki masażu Tuina wydawały mi się tak proste, aż niewiarygodne, że mogą działać. A już po pierwszych kilku dniach stosowania znacznie złagodziły objawy alergiczne mojej córki”

p. Agnieszka

Poprzednie edycje:

Białystok

Toruń

Warszawa 

Kraków 

Ilość miejsc ograniczona

Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe

Otrzymuję również proźby o zorganizowanie kursów w innych miastach. W związku z dużą ilością zapytań wkrótce odbędą się kursy w Krakowie. Zapraszam do wysyłanie propozycji współpracy w innych miastach.