Zioła w ciąży 🌿🌿🤰

🔶Wiecie już pewnie, że zioła to moja miłość 🙂 I jako terapeutka szerze ziołowe zalecenia z cudownymi efektami dla moich pacjentów, również dzieci i kobiet w ciąży, karmiących. 🤰

🔶Zdaniem wspaniałej ginekolog z holistycznym podejściem dr Preeti Agrawal “Zioła mają ogromną moc zapobiegania chorobom, właśnie dlatego w szczególnie w ciąży, należy wykorzystać ich potencjał”.

🔶Bardzo często pytacie mnie czy dane zioło można stosować w ciąży, gdyż w internecie jest na ten temat dużo sprzecznych informacji. Z jednej strony rozumiem ostrożność w tym specjalnym czasie, z drugiej strony dziwię się gdyż kubeki słodyczy lub innego przetworzonego jedzenie powinny moim zdaniem być źródlem większego lęku o zdrowie dziecka aniżeli stosowanie ziół.

🔶Choć oczywiście są ziołą zakazane absolutnie w ciąży. Lista ziół bezpiecznych jest naprawdę długa, zawsze kilkukrotnie sprawdzam każde zioło tworząc recepturę dla ciężarnych. Najważniejsze źródła dla mnie to publikacje mojego guru Jeremiego Rosa, ESCOP jak również M&B Safety.

🔶Bardzo dużo by wymieniać zioła bezpieczne, te parametry również mogą się różnić w zależności od dawki, zaawansowania ciąży oraz stanu zdrowia przyszłej mamy.

🔶Kilka ziół z którymi mam bardzo doświadczenia to np. anyż, koper włoski, siemię lniane, prawoślaz, majeranek, kurkuma, owoc i kwiat głogu, rumianek, mięta, babka lancetowata, imbir, pokrzywa. mniszek lekarski itd.

🔶Jeśli zastanawiasz się nad bezpieczeństwem jakiegoś zioła podczas ciąży lub karmienia napisz w komentarzu, upewnię się i odpowiem.

🔶Oczywiście, ziół nie należy nadużywać i zalecane powinny być przez zielarza, naturopatę lub lekarza który ma wiedzę ziołową.

‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️

🔶Zakazane zioła to: aloes, pluskwica, rzewień, nostrzyk, ruta, zawilec, bylica piołun, szałwia, wrotycz, glistnik, berberys, liść boldoy, kłącze tataraku, kora kruszyny, liść senesu.

Joanna Brejecka-Pamungkas