Przygotuj swoje ciało na przyjęcie nowego życia – planowanie ciąży

W dzisiejszej rzeczywistości, blisko 20% małżeństw w wieku rozrodczym ma problemy z zajściem w ciąże. Jest wiele inwazyjnych metod pomagających w zajściu w ciąże, które jednak niosą za sobą wiele reakcji ubocznych.

Co się okazuje, że w ok. 40% przypadków to mężczyzna jest niepłodny. U mężczyzny niepłodność może być spowodowana brakiem minerałów, niewłaściwym odżywianiem (np. fast food), ekspozycja na substancje oraz związki toksyczne, ogniskami infekcyjnymi w organizmie czy tez nadmiernym spożyciem alkoholu.

Dla kobiet głównymi inhibitorami płodności są stres emocjonalny, nadwaga, oraz anemia. Jak również nierównowaga hormonalna prowadząca do endometriozy, cysty na jajnikach, oraz mięśniaki prowadzą do niepłodności. Ponadto, przyjmowanie niektórych lekarstw, środków przeciwbólowych, niewłaściwa dieta oraz konsumpcja mleka również mają ścisły związek z kobiecą niepłodnością. Nowe badania wyjaśniają, że zarówno substancje zaburzające gospodarkę hormonalną pochodzące z zanieczyszczeń, ekspozycja na obce hormony w łonie matki, chemiczne pozostałości w jedzeniu i wodzie, oraz plastiki mogą prowadzić do niepłodności u obojga płci.

Dieta jest kluczem do poczęcia zdrowego dziecka… Dla obojga partnerów

Można wyraźnie zaobserwować że dieta oraz styl życia na sześć miesięcy przed zajściem w ciążę odgrywają kluczową rolę dla obojga partnerów. Natura w każdy możliwy sposób stara się bronić nowego życia … niestety niewłaściwe odżywianie oraz życie w ciągłym stresie w dzisiejszej kulturze zdają się być podstawa większości problemów z płodnością.

W zależności od indywidualnych potrzeb niezbędne jest dopasowanie odpowiedniego programy żywieniowego (dieta oraz suplementacja) mające na celu oczyszczenie oraz maksymalne odżywienie organizmu.

Styl życia jest bardzo ważny dla płodności

Zrezygnuj lub zredukuj spożycie alkoholu oraz papierosów. Staraj się dostarczyć organizmowi codziennej dawki lekkich ćwiczeń fizycznych, oraz światła słonecznego, jeśli jest to możliwe. Naprzemienne cieple oraz zimne prysznice zwiększa cyrkulacje w rozrodczych okolicach. Terapia masażem, refleksologia, akupunktura, ćwiczenia oddechowe przynoszą znakomite rezultaty.

Formuły ziołowe lub homeopatyczne, witaminy, minerały są znakomitym wyjściem gdyż ich zadaniem jest dotarcie do przyczyny problemów, którymi mogą być toksemia organizmu, stres, czy też zaburzenia hormonalne lub ogniska zapalne.

Wieloskładnikowe formuły pomagają maksymalizować potencjał płodności bez ryzyka efektów niepożądanych leków.

Optymalne odżywienie dla dwojga podczas ciąży

Ciało kobiety zmienia się drastycznie podczas ciąży i zmieniają się również jej potrzeby. Organizm usiłuje zaspokoić niektóre ze swoich potrzeb poprzez ochotę na określone pokarmy, dlatego też warto jest wsłuchać się w potrzeby swego ciała. Prawidłowe odżywienie dziecka zaczyna się w łonie matki a nawet przed jego poczęciem. W świetle najnowszych badań, gdy dziecko wchodzi w wiek dorosły, jego/jej ryzyko zachorowanie na choroby serca, nowotwór, lub cukrzyce może sięgać do złych nawyków żywieniowych rodziców, oraz czynników genetycznych. Odpowiednio skomponowany program żywieniowy zmaksymalizuje szanse na zdrowe dziecko jednocześnie minimalizując dyskomfort, komplikacje oraz wagę mamy.

Prawidłowa dieta również minimalizuje ryzyko związane z ciążą … zapobiega poronieniom, skokom ciśnienia krwi, wspierając organizm przeciw zatruciu ciążowemu, zatrzymaniem płynów, zaparciami, hemoroidami, wzdęciami, porannymi mdłościami, anemią, czy tez hormonalna nierównowagą. Natomiast po porodzie, prawidłowe odżywianie jest niezbędne dla zapewnienia pokarmu dla dziecka oraz powrotu mamy do pełni sił.

Joanna Brejecka-Pamungkas

Jeśli przygotowujesz się do ciąży, lub już spodziewasz się dziecka, i zależy Tobie na zdrowiu oraz prawidłowym rozwoju dziecka w Natural Healing znajdziesz kompleksową i troskliwą opiekę.